Translate

5 Aralık 2014 Cuma

RTE'ye sesleniyoruz!

RTE geçtiğimiz aylarda şöyle demişti: "elinde sapan, yüzünde maske vardı, çocuk olduğunu nereden bilecek polis"! Çocuk olmasa öldürmek serbest yani. 

Aynı RTE, İsrail başbaşkanına şöyle der "Öldürmeyeceksin"!

Şimdi RTEye soruyoruz: Berkin'in vurulma görüntülerini izlediniz mi? Sapan ve maske olduğunu gösteren video sizde mi? Yoksa vurulduğunda maskesiz ve sapansız mı? 

Berkin'in sapanlı maskeli fotosunu koyup "al işte diyenlere": Berkin olduğuna dair bizde dahi bazı şüpheler olan o foto 29 Mayıs 2013 günü bomboş bir sokakta çekilmiş. Vurulduğu 16Haziran 2013'de değil.

Berkin’in 14 yaşından, 15 yaşındaki yoğun bakımdaki direnişinden, 16 kiloya düşmüş bedeninden, 2 milyona yakın insanın katıldığı cenazesinden, mezarından ve hatta sokaklardaki duvarlara boyanmış resminden ödü kopan, tir tir titreyen, eli ayağına dolanan, annesini yuhalatan, 2 seçim döneminde mitinglerinde Berkin’in adını ağzından düşürmeyen iktidar sahipleri, RTE ve ona biat edenler şunu iyi bilsin: Ölümünden sonra fotoğrafından, isminden korkanlar, Berkin hayattayken ona ancak sinsice, saklanarak ve sokaktan çıktığı anda hem de bir çatışma ve olay yokken, kafasına nişan alıp ateş ederek öldüren korkak katiller, onun yürüdüğü, güldüğü, uçurtma uçurduğu, misket oynadığı, koştuğu, halay çektiği, türkü söylediği o sokaklara giremezdiniz. O sokaklar cesur, onurlu, dürüst insanlarındır çünkü... 


Sayın RTE, kanun değiştirmişsin. Bundan sonra kafalarına değil kollarına ateş edin demişsin. Her hareketinle kendi işlediğin ve işlettiğin suçları örtmeye çalışıyorsun. 12 yıllık iktidarın senden öncekilerden farklı değil. Sisteminiz öldürmeye ve katletmeye devam ediyor. 

Bir çocuğu öldürdünüz. Çocuk öldürmeyi en iyi siz bilirsiniz. Filistinli çocuğu öldüren katile öldürmeyeceksin efeliğini yapan size sesleniyoruz: ÖLDÜRMEYECEKSİN! 

Bundan sonra ne sen ne de başkası çocukları öldüremeyecek! Başka çocuklar öldürülmesin diye, sonuna kadar, çocukları öldürmeyi haklı sayanlarla ve onları destekleyenlerle mücadele etmeye devam edeceğiz.

#BerkinElvan dosyasına koydurttuğunuz sahte tutanak ve ifadelerin hepsini yüzünüze çarpacağız. İfadeden kaçan, ismini saklayan katillerin hepsinin fotoğrafları ve video görüntüleri o dosyaya girecek. Sonuçta sizin mahkemelerinizde sizin kurallarınızla yargılanacaklar. Belki hiç ceza almayacaklar. Ancak biz o tetiği çeken katillerle mutlaka yüzleşeceğiz ve gözümüzün içine bakmalarını bekleyeceğiz. Berkin'in gözüne bakmaktan korkanları gözlerimizle göreceğiz.

Bu ülkede yargının, yürütmenin ve kolluğun tek amiri sensin sayın RTE. Sana soruyoruz:
#BerkinElvan DosyasiNerede
#AhmetAtakanDosyasiNerede
#MedeniYıldırımDosyasiNerede
#RoboskininFailleriveEmriVerenlerNerede
#ReyhanlınınGerçekFailleriNerede
#MustafaAliTonbul u vuranlar nerede?
#OkanGöçer i vuranlar nerede?
#GeziDirenişi nde gözünden vurup kör ettiğiniz, başından vurup sakat bıraktığınız gençlerimizin dosyaları nerede?
Behzat'i, Ceylan'i, Uğur'u, İbrahim'i öldürenler, ölmelerine sebebiyet verenler nerede?

Burak Can ve Yasin dosyalarını 2 haftada yargıya teslim eden adaletiniz ve kolluk çalışmanız varken, devletin katlettiği çocuklarımızın dosyalarının mahkemelere gelmesi için ne zaman harekete geçeceksiniz?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder